U petak, 7. lipnja 2024., vladiku križevačkog Milana Stipića i križevačku grkokatoličku katedralu Presvete Trojice pohodio je srpsko-pravoslavni episkop pakračko-slavonski gospodin Jovan Ćulibrk. Episkop Jovan je obišao katedralu, biskupski dvor te muzej i povijesnu knjižnicu Križevačke eparhije te se upisao u knjigu posjetitelja. Zajednički susret protekao je u kršćanskom bratskom ozračju u kojem se razgovaralo o poboljšanju odnosa između Katoličke i Pravoslavne Crkve na našim prostorima te o mogućnostima još bolje suradnje i odnosa među kršćanskim Crkvama koje su već stoljećima prisutne na ovim prostorima i koje su pozvane svjedočiti Kristovo Evanđelje i služiti sveopćoj dobrobiti ljudima ovoga vremena i prostora. U današnjem vremenu kada se kršćanstvo u javnosti često pokušava marginalizirati. pa i obezvrjiediti, potrebno je da Crkve autentično naviještaju kršćansku poruku te bratskim odnosima i zajedništvom pružaju istinsko svjedočanstvo za svoga Gospodina i Učitelja Isusa Krista čija je poruka ljubavi, dobrote, praštanja i mira danas itekako aktuelna, a čemu trebaju i žele doprinijeti i Križevačka grkokatolička eparhija i srpsko-pravoslavna Pakračko-slavonska eparhija.