U petak, 14. lipnja 2024., u bolnici u Banjoj Luci, u 72. godini života i 43. godini svećeništva, nakon duže i teške bolesti, u Gospodu je preminuo protojerej stavrofor Mihal Stahnek, svećenik Križevačke eparhije. Rođen je 6.ožujka 1952. godine u mjestu Aleksići (župa Uznesenja Presvete Bogorodice - Devetina, BIH), kao sin blizanac u obitelji oca Josipa i majke Ane rođene Zimbikevič. Osnovnu školu završio u Devetini i Hrvaćanima, a klasičnu gimnaziju u Ukrajinskom papinskom malom sjemeništu u Rimu. Filozofsko-teološki studij završio je u Fuldi (Njemačka). Godine 1981. sklopio je brak sa Virom Markijevič, a Gospod je blagoslovio njihov brak podarivši im sedmero djece (Eugena, Larisu-Lesju, Štefana, Marija, Mihjala, Aleksandra i Teofila) te devetero unučadi. Za svećenika je rukopoložen 4. listopada 1981.u grkokatoličkoj župnoj crkvi Uznesenja presvete Bogorodice u Devetini po rukama vladike križevačkoga Gabrijela Bukatka. Prvu službu je vršio u grkokatoličkoj župi Svetih apostola Petra i Pavala u Lišnji, a od 1984. godine do smrti u župi Presvete Euharistije u Kozarcu. U dva je navrata od 2009. godine bio biskupskim vikarom (sinđelom) Grkokatoličkog vikarijata Križevačke eparhije u Bosni i Hercegovini. Pogreb o. Mihala Stahneka održat će se u ponedjeljak, 17. lipnja 2024. u grkokatoličkoj župi Kozarac gdje će u župnoj crkvi zadušnu liturgiju s početkom u 10 sati služiti križevački vladika Milan Stipić, a poslije koje će uslijediti ukop na mjesnom groblju.
Vječni mu spomen u Kraljevstvu nebeskomu!
Вічная память!