U subotu, 20. siječnja 2024., na poziv biskupa Novog mesta u Sloveniji, mons. Andreja Sajea, križevački vladika Milan Stipić služio je Arhijerejsku božansku liturgiju sv. Ivana Zlatoustog u Katedrali sv. Nikole u Novom mestu. S vladikom su suslužili biskup Andrej i više grkokatoličkih i rimokatoličkih svećenika, a pjevao je Slovenski ekumenski zbor. U homiliji je vladika Milan istaknuo bratsko zajedništvo kao bitnu osobinu Crkve i kršćana. Zajedno moliti, djelovati i u miru živjeti - to bi trebale biti redovne odlike kršćanskih zajednica i kršćana u svijetu. ''U Svjetskoj molitvenoj osmini za jedinstvo kršćana molimo se za jedinstvo svih kršćana, koji su , kako znamo već stoljećima podijeljeni. Premda nismo više u euharistijskom zajedništvu s drugim kršćanima, pravoslavcima i protestantima, svejedno Kristova nas ljubav nuka da se barem molimo jer je sigurno Kristova volja da budemo jedno, kako je i sam molio Oca. Premda još ne u punom jedinstvu, kao kršćani pozvani smo zajednički djelovati u svijetu za one stvari koje su bitne i za nas kršćane i za svijet u cjelini, a to su mir, obitelj, pravednost u društvu, poštovanje prirodne zadatosti čovjeka i spolnog morala, poštovanje dostojanstva ljudskoga života od začeća do prirodne smrti. Zajedničkom molitvom i djelovanjem vršimo Božju volju u svijetu i svjedočimo njegovu istinu i ljubav prema čovječanstvu što je itekako važno u ovim vremenima krize morala u svijetu'' rekao je biskup Milan. Zahvalivši se domaćem biskupu Andreju na pozivu, istakao je kako grkokatolici i bizantski obred nisu nepoznati ljudima toga kraja jer se odavna susreću s grkokatolicima sa Žumberka, a i s pravoslavnima koji dolaze živjeti i raditi u Sloveniju. Nazočnima se obratio i novomeški biskup Andrej Saje zahvalivši vladiki Stipiću na odazivu i na prigodi sudjelovanja na liturgiji po bizantskom obredu u kojoj se zajednički molilo za jedinstvo svih kršćana. Na kraju liturgije vladika Milan je čestitao Slovenskom ekumenskom muškom zboru 20. obljetnicu postojanja i djelovanja, zahvalivši im na redovitom sudjelovanju i pjevanju na liturgijama u Sloveniji.