Na svetkovinu Bogojavljenja Gospoda našega Isusa Krista, u subotu 6. siječnja 2024., križevački vladika Milan Stipić služio je arhijerejsku liturgiju u Grkokatoličkoj konkatedrali sv. Ćirila i Metoda u Zagrebu. S vladikom su služili o. Nenad Krajačić, zagrebački župnik i ravnatelj Caritasa Križevačke eparhije, o. Miroslav Barnychko, župni vikar zagrebački i o. Oleg Hirnyk a posluživali bogoslovi Grkokatoličkog sjemeništa. Kao što je običaj na Bogojavljenje vladika Milan je blagoslovio "jordansku vodu" kojom je poškropio crkvu i sve vjernike. Vladika Stipić je u propovijedi protumačio teološki sadržaj ove velike svetkovine u kojoj se Bog objavio kao Presveta Trojica kod Isusova krštenja na Jordanu. ''Blagoslov vode i škropljenje njome podsjećaju nas na naše vlastito krštenje, kojega velika većina nije bila svjesna jer su kršteni kao djeca. ''Zato uvijek imamo iznova potrebu posvijestiti sebi svoje krštenje, sjetiti se da smo članovi Kristova Tijela Crkve i da smo ucijepljeni u Presvetu Trojicu. Od dana našega krštenja mi smo u samoj biti svoga čovještva drugačiji, bogoliki, Kristova braća i sestre. Činjenica da smo kršteni - nacijepljeni na Krista - trebala bi nam u životu biti okosnica, jer smo po krštenju postali djeca Božja, a to je najveće dostojanstvo koje čovjek na zemlji može imati. I svetkovina Bogojavljenja i blagoslov vode neka nam budu prigoda da iznova otkrijemo svoje krsno dostojanstvo'' rekao je biskup Milan.