Na Nedjelju o cariniku i farizeju, 21. siječnja 2024., župa Kašt proslavila je naslovnika svoje crkve sv. sv. Antuna Velikog koji se liturgijski slavi 17. siječnja. Tom je prigodom vladika križevački Milan Stipić služio arhijerejsku liturgiju

sv. Ivana Zlatoustog u župnoj crkvi u zajedništvu sa župnikom o. Zoranom Vladušićem, o. Željkom Pajićem, župnikom Karlovca, o. Ivanom Skalivskyim, župnikom Radatovića i Metlike, o. Euzebijem Kneževićem te đakonom o. Antonijem Pajićem. Vladika Milan je ujedno i blagoslovio obnovljenu vanjsku stranu crkve koja je nakon višemjesečnih radova obnovljena zalaganjem župnika Vladušića i sredstvima Ministarstva obnove Republike Hrvatske iz Fondova Europske solidarnosti. Vladika Stipić je izrazio radost zbog završetka obnove vanjskog dijela crkve u ovom malom žumberačkom mjestu, a u homiliji je progovorio o poruci svetačkog života sv. Antuna Velikoga koji je svim kršćanima stoljećima bio poticaj i uzor u duhovnom životu. Boreći se protiv svih iskušenja i demona te živeći teškim isposničkim životom u egipatskoj pustinji, sv. Antun se molitvom, postom i radom posvetio Bogu i tako stvorio raj na zemlji, oazu u pustinji. Možda je najvažnije upravo to što je pristupao Bogu iskrena i raskajana srca, po uzoru na carinika iz Evanđelja, koji je bio grešan ali se iskreno i ponizno molio, otvorio dušu Bogu i bio o Gospoda uslišan. Farizej se nije molio s ljubavlju, iskrenošću i poniznošću i kako kaže Evanđelje – nije bio uslišan. Ta dva lika i načina molitve i pristupa Bogu Crkva nam stavlja pred oči ove nedjelje – četvrte prije početka Velikoga posta, kako bismo se u dubini svoga bića promijenili i odmah u početku postavili dobar temelj duhovne obnove i duhovnoga života. Sve je u našim rukama, Ako mi to hoćemo i ako se potrudimo, i mi možemo u svojoj maloj sredini u kojoj živimo stvoriti raj, ako živimo u miru, poštenju i iskrenosti, ali i pakao ako živimo u svađama, mržnji, laži. Možemo se postaviti kao pobožni, iskreni i pošteni carinik ili kao oholi farizej. Sveti Antun nam je izvrstan putokaz u tom pogledu i treba nam svima biti nadahnuće u duhovnom životu – rekao je vladika Stipić.