Križevački vladika Milan Stipić u zajedništvu grko i rimokatoličkih svećenika u nedjelju 15. listopada 2023. predvodio je proslavu nebeskog zaštitnika grkokatoličkog pastoralnog centra praoca naše vjere Abrahama u Samoboru. Suslužili su uz ostale i župnik protojerej stavrofo o. Milan Vranešić te eparhijski povjerenik za Grkokatoličko sjemenište u Zagrebu o. Daniel Vranešić s bogoslovima. Bogato liturgijsko slavlje pjevanjem je animirao zbor Presvete Bogorodice iz Samobora. Vladika Stipić u propovijedi je potaknuo vjerničko mnoštvo da i nakon četiri tisuće godina u životu hodaju s Abrahamovskom vjerom i puninom nade. Posebno je naglasio da u evanđeoskoj slici o ubogom Lazaru i bezdušnom bogatašu odaberu skromnost i vječnu sigurnost u krilu Abrahamovu. Nakon liturgijskog slavlja KUD Marko Vukasović proštenjarsko ozračje animirao je prigodnim koncertom duhovnih pjesama. (IKA, ZAGREB,  foto: Ivana Vranešić)