Blagoslovom i odredbom vladike križevačkoga Milana Stipića, Križevačka eparhija otvara trogodišnji studij istočne kršćanske duhovnosti koji obuhvaća osnove biblijske, istočne i otačke teologije, liturgike, ikonografije, himnografije i druge pomoćne kolegije namijenjen osobnoj duhovnoj izgradnji i upoznavanju duhovnosti kršćanskoga istoka. Studij će se provoditi kroz zajedničke susrete, edukacije, seminare, liturgijska slavlja i dopisne konzultacije, a odvijat će se isključivo vikendom, u prostorijama biskupskog dvora u Križevcima (Franje Račkoga 32, Križevci). Za upis su potrebni osobna iskaznica i svjedodžba o završenoj srednjoj školi. Upisi traju od 23. do 27. listopada 2023., a vrše se u Ordinarijatu Križevačke eparhije, F. Račkoga 32, Križevci, tel. (048) 211 - 029. Sve informacije mogu se dobiti kod prof. Ivice  Sveteca, mob. 099 841 - 7371 ili na email: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.