U sjemeništu dvostruko više bogoslova nego lani

Nova akademska godina 2023./2024. za bogoslove u Grkokatoličkom sjemeništu na zagrebačkom Gornjem gradu počela je prvog tjedna u listopadu. Bogoslove je na početku nove akademske godine pozdravio ravnatelj sjemeništa

o. Daniel Vranešić u prisutnosti duhovnika o. Mihajla Simunovića. U odnosu na prošlu, ove se godine broj bogoslova u Grkokatoličkom sjemeništu udvostručio. Posebno je istaknuto da je većina novih bogoslova, njih trojica, s područja zagrebačke župe. Nakon duljeg razdoblja stagnacije i s područja Slavonsko-srijemskog vikarijata u sjemenište je pristupio novi bogoslov. Znak je to duhovnog napretka u Godini duhovnih zvanja koja se obilježava u cijeloj Križevačkoj eparhiji. Rektor je mladim bogoslovima kazao da Bog uslišava molitve onih koji su iskreni i vjerni te je sada sjemenište opet puno kao u nekadašnja vremena. Naglašeno je da su upravo  mladi svećenički kandidati budućnost Crkve te da je za vrijeme boravka u sjemeništu važno duhovno napredovati i intelektualno se usavršavati. Iznad svega, aktualno vrijeme traži moralne i uzorne svećeničke kandidate.

(IKA, Zagreb)