U subotu, 7. listopada 2023., u svetištu sv. Šimuna Bogoprimca u Zadru, vladika križevački Milan Stipić, zajedno s o. Marjanom Jeftimovim, župnikom Jastrebarskog i Grabra, đakonom Livijom Marijanom, bogoslovima i hodočasnicima Križevačke eparhije, sudjelovao je na svečanoj Večernjoj uoči svetkovine sv. Šime, zaštitnika

grada Zadra, gdje se čuva svečevo neraspadnuto tijelo. Večernju je predvodio zadarski nadbiskup mons. Milan Zgrablić, u zajedništvu s kanonicima i brojnim klerom, a uz nazočnosti mnoštva vjernika. Na Večernjoj se prisutnima prigodno obratio vladika Stipić podsjetivši da je Zadarska nadbiskupija u rujnu 2014. darovala Križevačkoj eparhiji djelić relikvije sv. Šime koja se nalazi u grkokatoličkoj župnoj crkvi Preobraženja Gospodnjega u Jastrebarskom. Vjernici u Jastrebarskom svake srijede mole pred tom relikvijom osobito se utječući zagovoru sv. Šime. Sv. Šimu osobito svečano slave svake godine i na Svijećnicu, jer je u središtu toga blagdana događaj prikazanja Isusa u hrama kojega je dionik bio upravo sv. Šime. Relikvija sv. Šime darovana je Križevačkoj eparhiji povodom obilježavanja 400 godina Marčanske unije, događaja koji je značio priznavanje rimskog pape vrhovnim poglavarom Crkve i obnovu crkvenog zajedništva grkokatolika s Apostolskom stolicom, kakvo je bilo u prvom tisućljeću. „Relikvija sv. Šime dana je kao znak sjeverozapadnoj Hrvatskoj za štovanje toga velikog i predivnog sveca. Mi hodočasnici došli smo zahvaliti za tu milost i izreći molitvu koju molimo svake srijede kod relikvije sv. Šime u Jastrebarskom. Moramo se pohvaliti da je Bog zaista blagoslovio ljude po daru relikvije sv. Šime u Jastrebarskom. Bilo je već nekoliko uslišanja obitelji koje su posvjedočile da nisu mogle imati potomstvo, a onda su po zagovoru sv. Šime, utječući se njemu molitvom, dobili od Boga blagoslov i potomstvo, po molitvama i zagovoru svetoga starca Šimuna“, rekao je vladika Stipić. Potom je vladika, uime vjernika, predvodio molitvu sv. Šimi koju mole vjernici „velikom Božjem ugodniku Šimi“, utječući se njegovoj „čovjekoljubivoj dobroti“, da pogleda na sve koji prilaze njegovim svetim moćima moleći njegov zagovor i pomoć; „da živimo pravednim životom poput sv. Šime, da ugledamo svjetlo spasenja i u miru prijeđemo u život vječni“. U znak podrške i zahvalnosti zahvalnom hodočašću Križevačke eparhije i štovanju sv. Šime u Jastrebarskom, zadarski domaćin nadbiskup Zgrablić, u srdačnom izrazu dobrodošlice grkokatoličkim gostima, prepustio je vladiki Stipiću da upravo on sa župnikom don Damirom Šehićem otkrije zastor sa Škrinje sv. Šime na početku Večernje.