U subotu, 7. listopada 2023., svečano je proslavljen blagdan Pokrova (Zaštite) Presvete Bogorodice u dalmatinskom grkokatoličkom svetištu u Kričkama. Blagdan inače pada 1. listopada, ali se po tradiciji već godinama obilježava prve subote u listopad. Svetu arhijerejsku liturgiju predvodio je vladika križevački Milan Stipić, u zajedništvu sa

svećenicima o. Janom Jakubovim, župnikom Kričaka i Zadra, fra Ivanom Čupićem OFM, župnikom Gradca, o. Zenjom Zastavnim, župnikom Splita, o. Marjanom Jeftimovim, župnikom Jastrebarskog i Grabra te đakonima o. Antonijem i o. Petrom, a posluživalo je svih osam bogoslova Grkokatoličkog sjemeništa. Na hodočašće u ovo biskupijsko marijansko svetište došli su mnogobrojni hodočasnici iz raznih krajeva i gradova: Križevaca, Zagreba, Pribića, Karlovca, Jastrebarskog, Splita i Zadra, uz mnogobrojne hodočasnike iz okolice Drniša, među kojima su bili i kulturno-umjetničke udruge i društva Miljevci, Petrovo polje i Promina. Liturgiju je pjevao Ćirilo-Metodov kor iz Zagreba, a prigodnim pjesmama uključili su se i klapa ''Skradinski buk'' te Zbor mladih iz župe Gospe od Ružarija u Drnišu. Slavlju su se pridružili i g. Marko Jelić, župan šibensko-kninski te g. Mate Šimundić predsjednik skupštine Splitsko-dalmatinske županije te franjevački novaci sa svojim magistrom fra Tinom. U svojoj homiliji biskup Stipić podsjetio je na događaj ustanovljena blagdana Pokrova Presvete Bogorodice te potakao vjernike da se uvijek utječu zaštiti i zagovoru presvete Bogorodice. Posebno je listopad Marijin mjesec i stoga je poželjno da se održava pobožnost Bogorodici. ''Bogorodica Marija je primjer savršenog vjernika, ona koja je prihvaćala sve što Bog pred nju stavlja, pa čak i do smrti njezina Sina a što je za svaku majku najteža životna okolnost. Ona je prvi sljedbenik svoga Sina i stoga naša moćna zagovornica na nebu. Kad god se nađemo u potrebi možemo se obratiti svojoj nebeskoj Majci da nas zagovara kod svojega Sina, i kako nam čitava kršćanska tradicija svjedoči, nikada nećemo biti neuslišani ili zakinuti za milost'' rekao je biskup Milan.  Zahvalio se župniku i njegovim suradnicima što su lijepo ugostili sve hodočasnike u ovom dalmatinskom marijanskom svetištu te potakao vjernike da što češće dolaze na hodočašće u Kričke i u drugim zgodama i blagdanima, jer zato svetišta i postoje, da se vjernici u njima susreću s Božjom ljubavlju koja nam je najpotrebnija – kazao je vladika Stipić.