U ponedjeljak, 30. siječnja 2023., Križevačka eparhija slavi svoj ''Dan eparhije“ – svetkovinu svoja tri zaštitnika sveta tri hijerarha Bazilija Velikoga, Grgura Bogoslova i Ivana Zlatoustog, velikih crkvenih otaca i naučitelja. Tom prigodom, uoči

svetkovine, u nedjelju, 29. siječnja, u grkokatoličkoj katedrali Presvete Trojice u Križevcima, služit će se svečana Večernja s litijom u 18 sati. Na samu svetkovinu, u ponedjeljak, 30. siječnja, u 18 sati vladika Milan Stipić, križevački biskup, služit će svečanu arhijerejsku liturgiju s početkom u 18 sati, u zajedništvu s biskupima zagrebačke metropolije, na kojoj će propovijedati sisački biskup mons. Vlado Košić. Poslije liturgije, u dvorani Mariapolija Faro, bit će predstavljena dokumentarna video reportaža o prošlogodišnjem zajedničkom djelovanju Caritasa Križevačke eparhije i Udruge ''DoDo'' (Dobro dobrim) iz Velike Gorice u pomaganju ratom pogođene Ukrajine i ukrajinskih izbjeglica koji su utočište našli u Republici Hrvatskoj.