-
Može biti slika sljedećeg: 6 ljudi i ljudi stoje
 
U srijedu, 23. studenoga 2022., u ranim jutarnjim satima, preminuo je Antun Ljikar, crkveni pjevač grkokatoličke župe Rođenja presvete Bogorodice u Mikluševcima punih 65 godina. Antun Ljikar rođen je 13. lipnja 1935.god. od roditelja Vasilja i Ane. Od malena je bio privržen crkvi. Kao mladić se uključio u crkveno pjevanje i služenje u svojoj župi Mikluševci. Odlazi u Ruski Krstur na školovanje za crkveno pjevanje te je slovio kao zadnji školovani kantor. S ljubavlju je pjevao i pomagao voditi pjevanje. Oženio se 1953. godine s Leonom te imao dvije kćerke Melaniju i Olenku. Nakon ženidbe odlazi služiti vojni rok te od 1955. redovito vodi pjevanje u crkvi Rođenja presvete Bogorodice u Mikluševcima. Pomagao je i u župi Vukovar te gdje god je to bilo potrebno. Dok ga je zdravlje služilo nije bilo bogosluženja na kojem on nije prisustvovao, ostavljajući sve druge poslove kako bi išao u crkvu. Crkva je, kako je on volio reći, bila njegov drugi dom, što se je i vidjelo u njegovu kršćanskom načinu života i u povezanosti sa svećenicima. Bio je uistinu angažirani vjernik laik, uzoran kršćanski otac i suprug. Zadnjih godina zbog zdravstvenih razloga pjevao je samo nedjeljom i blagdanima, ali i dalje s velikom ljubavlju. Više od 65 godina aktivnog pjevanja u župi prepoznali su mnogi koji su mu iskazivali veliko poštovanje, a bio poznat u cijelom srijemskom djelu Križevačke eparhije. Za svoje zalaganje u crkvi dobio je 2020. godine i poseban Papin blagoslov iz Rima. Njegov glas na bogoslužjima ostat će trajno zapamćen. Vječni mu spomen u kraljevstvu nebeskom!