Na blagdan Uvoda presvete Bogorodice u Hram, u ponedjeljak, 21. studenoga 2022., u grkokatoličkoj župnoj crkvi Krista Kralja, križevački vladika mons. Milan Stipić služio je Božansku liturgiju u spomen na sve poginule branitelje i civile Vukovara i okolice, s naglaskom na grkokatolike koji su podnijeli velike ljudske žrtve u Domovinskom ratu, kako u samom gradu Vukovaru, tako i u okolnim grkokatoličkim župama Petrovci, Mikluševci, Vinkovci, Berak, Rajevo Selo te Donji  Andrijevci. S biskupom Milanom suslužili su vukovarski župnik o. Oleg Zakaljuk, umirovljeni župnik o. Vladimir Magoč, dekan i župnik Mikluševaca i Berka o. Roman Stupjak, o. Kornelije Jaremak, redovnik bazilijanac iz Lavova te fra Mislav Lukačević, župnik vikar rimokatoličke župe sv. Josipa u Vukovaru. Liturgiji su uz brojne vjernike nazočili Franjo Orešković, dožupan vukkovarsko-srijemske županije, Ivana Mujkić, izaslanica gradonačelnika Vukovara, Dalibor Bajči, zapovjednik obrane grada Osijeka, Milan Grubač, načelnik Općine Tompojevci, Anđelko Dobročinac, načelnik Tovarnika i Darko Dimić, pročelnik Ureda za branitelje, sport i kulturu Grada Vukovara. Osvrćući se na blagdan Uvoda presvete Bogorodice u Hram, vladika Stipić je naglasio kako je Bog u svojoj dobroti i ljubavi za čovjeka ušao u ljudsku povijest po svom sinu Isusu Kristu da bude ''s nama Bog'' te  njegov dolazak pripremio unaprijed izabranjem Marije, posebno kada je dovedena u Hram na posvećenje da ona sama postane Hramom utjelovljenoga Bogočovjeka. ''Bog u svojem čovjekoljublju uvijek čini ono najbolje za čovjeka, i stoga je čovjekova dužnost i privilegij činiti ono najbolje što može za Boga. A upravo to čini onda kada je i on sam čovjekoljubac, kada se s ljubavlju odnosi prema bližnjemu. Bog je pravedan i traži od čovjeka pravednost, a pravednost znači i vratiti pravdu obespravljenima i posebno nevinim žrtvama nepravde kao što je bio slučaj u našem Domovinskom ratu gdje su toliki nevini ljudi stradali'' naglasio je biskup Stipić. ''Okupili smo se na molitvu za sve žrtve Domovinskoga rata, a na poseban način svih naših grkokatoličkih župa, ovoga grada i kraja, koji su svojim stradanjem kao branitelji i civil dale veliki doprinos za slobodu naše domovine Hrvatske'' naglasio je vladika Milan, pozvavši sve vjernike na kršćanski oprost i pomirenje, a to uvijek započinje i pokajanjem za vlastite grijehe i propuste. ''Kao što je i od Petra i od Jude tražio pokajanje, tako isto Gospod i od nas traži. Za razliku od nesretnoga Jude, Petar se pokajao i spasio i postao miljenikom Božjim, na što smo i mi pozvani''. Grkokatolici Hrvati, Rusini i Ukrajinci ovoga kraja podnijeli su velike ljudske i materijalne žrtve u agresiji na Hrvatsku, kao branitelji, prognanici i zatočenici srpskih logora te su mnoge župe pale brojim vjernika i stanovnika.