U nedjelju, 31. listopada, kada Grkokatolička Crkva slavi blagdan Krista Kralja, vladika križevački Milan Stipić služio je arhijerejsku liturgiju u grkokatoličkoj župnoj crkvi Krista Kralja u Vukovaru, zajedno sa župnikom o. Vladimirom Magočom, i brojnim svećenicima te đakonom. Na liturgiji su pjevali domaći pjevači kao i članovi zbora katedrale iz Križevaca. U homiliji je protumačio nastanak ovoga blagdana i njegov smisao. ''Kada su se počela raspadati zemaljska carstva, Crkva je htjela naglasiti realnost jednog vječnog i neprolaznog carstva, a to je Kristovo carstvo ljubavi. Svaka zajednica - crkvena, obiteljska i društvena pozvana je postati carstvom ljubavi, dobrote i vjernosti, a to može biti samo ako u srcu svakoga od nas bude kraljevao Krist - Kralj ljubavi i istinskoga mira'' rekao je biskup Milan. ''Zato ćemo kao zajednica ljubavi ove godine održati sinodu, zajedno s cijelom katoličkom Crkvom, i promišljati zajedno upravo koliko smo zajednica ljubavi i što možemo i trebamo učiniti da to i budemo'' naglasio je vladika Stipić. Ohrabrio je grkokatoličku zajednicu Vukovara da ustraje u zajedništvu i kršćanskoj ljubavi, vjernosti svom obredu i vjeri otaca. Nakon liturgije vladika Stipić je zajedno sa svećenicima i zborom

FOTOGALERIJA

pohodio središnje vukovarsko groblje i kod spomenika služio Panahidu za sve poginule branitelje i civile Domovinskoga rata, osobito brojne grkokatolike koji su u njemu stradali, mnogi i kao branitelji Domovine. U poslijepodnevnim satima vladika je pohodio Osijek, gdje se također te nedjelje slavi crkveni god i čestitao tamošnjem župniku o. Ljubomiru Sturku 25.obljetnicu svećeničkoga ređenja.