U nedjelju 25. srpnja 2021., na najvišem vrhu žumberačke gore, Svetoj Geri, u svetištu sv. Ilije, križevački vladika mons. Milan Stipić, uz susluženje grkokatoličkih svećenika obavio je svečani blagoslov obnovljenog krovišta i predvodio svetu arhijerejsku liturgiju. U prigodnoj propovijedi mnoštvo vjerničkog naroda potaknuo je da po primjeru sv. Ilije i mi u današnje vrijeme budemo branitelji vjere u živoga Boga. Kao što je sv. Ilija kao Božji čovjek hrabro ustrajao protiv nečovječnih vladara ovoga svijeta i protiv idolopoklonstva lažnim božanstvima ovog vremena da to činimo i mi. Na kraju propovijedi biskup Stipić pozvao je sve okupljene da se prisjete svojih djedova i baka, starijih i nemoćnih jer po želji pape Franje prvi puta u Crkvi se obilježava Svjetski dan djedova i baka uz blagdan sv. Ane i sv. Joakima. Na kraju sv. liturgije o. Mile Vranešić, župnik Stojdrage, Grabra i Samobora, zahvalio je svima koji su svojim bilo molitvenim ili materijalnim sredstvima pomogli obnovu krovišta na svetištu svetog Ilije. Sudjelovalo je mnošvo vjernika iz Hrvatske i Slovenije.