Na Tominu nedjelju (i Nedjelju Božanskog milosrđa), 7. travnja 2024. župu Pokrova presvete Bogorodice posjetili su članovi udruge "Hrvatska za život" i prezentirali svoju inicijativu "40 dana za život". Naime, još uoči početka Velikog posta - Četrdesetnice, zajednički je s predstavnicama udruge izabran blagdan Božanskog milosrđa kao izvrsna prigoda za prezentaciju djelovanja ove udruge i njihove inicijative župljanima. Gospođe: Renata Zaoborni, regionalna koordinatorica za Slavoniju, Lidija Dugan, provoditeljica programa "Oprostom oslobođene" i Dušica Ristić, voditeljica inicijative u Vukovaru sudjelovale su skupa sa župljanima u nedjeljnoj liturgiji, a zatim ispred crkve predstavile zainteresiranim župljanima svih uzrasta rad Udruge, te inicijative koje one provode. Župnik o. Vladimir Sedlak lic. theol. gošćama je predstavio povijest župe, te aktualne župne pastoralne projekte i aktivnosti. Svećenička obitelj Sedlak prigodno je ugostila članice Udruge u župnom domu. Današnja nedjeljna milostinja kao i drugi prikupljeni prilozi namijenjeni su za donaciju Udruzi (o. mr. Vladimir Sedlak, župnik Petrovaca).