Sveti Otac je imenovao o. Michela Jalakh OAM (Red maronitskih antonijanaca), sadašnjeg tajnika Dikasterija za Istočne Crkve naslovnim nadbiskupom Nisibisa (za Maronite). Čestitamo! Axios! Dostojan!
Dana 15. veljače 2023. papa Franjo prihvatio ostavku biskupa mons. Giorgia Demetria Gallara na mjesto tajnika Dikasterije za Istočne Crkve (bivše Kongregacije), zbog završetka kanonske dobi, te je za novog tajnika imenovan maronitski redovnik Michael Jalakh. Mons. Jalakh je rođen 1966. godine u Libanonu, a pripada Maronitskoj katoličkoj Crkvi. Godine 1977. pridružio se maronitskom redu Antonita. U Rimu je završio filozofske i teološke studije. Doktorat je obranio 2008. godine na Papinom istočnom institutu u Rimu. U Rimu je obavljao dužnost glavnog odvjetnika svoga reda, a nekoliko godina radio je i u Kongregaciji za Istočne Crkve. Po povratku u Libanon obavljao je dužnost tajnika Vijeća Crkava Bliskog istoka, a kasnije i rektora Antonitskog sveučilišta.