U petak, 4. tjedna Velikoga posta, uoči blagdana sv. Četrdesetorice mučenika u Sebasti (9. ožujka), vladika križevački Milan Stipić služio je Liturgiju Pretposvećenih darova u Konkatedrali sv. Ćirila i Metoda u Zagrebu. U prigodnoj besjedi, vladika Milan je govorio o mučeništvu koje se događalo od samih početaka kršćanstva, o čemu svjedoči i blagdan svetih mučenika iz Sebaste, a nastavlja se do danas. Kao suvremeni primjer kršćanskoga mučeništva naveo je pogubljenje koptskih kršćana na Libijskoj obali 2015. godine, kojih su ubili islamistički militanti zato jer su kršćani. I danas mnogi kršćani svoju kršćansku vjeru svjedoče u teškim okolnostima, izloženi raznoraznim mukama i progonima, pa je i njihova žrtva svjedočanstvo svojevrsnog mučeništva. S vladikom Milanom su suslužili zagrebački župnik i ravnatelj Caritasa o. Nenad Krajačić, župni vikar Miroslav Barnychko, duhovnik Grkokatoličkog sjemeništa o. Mladen Mikulić, eparhijski ekonom o. Danijel Hranilović i đakon Antonije Pajić.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Prikaži analitiku i oglase
Promoviraj objavu
 
Sve reakcije:
121121