U nedjelju, 25. veljače 2024. godine, u Konkatedrali sv. Ćirila i Metoda u Zagrebu, služena je redovita mjesečna liturgija za kršćane Kopte u Zagrebu. Liturgiju sv. Čirila Aleksandrijskog je služio o. Tadros Riad, svećenik zadužen za duhovnu skrb o Koptima. Na liturgiji se okupilo osamdesetak mlađih ljudi koji su pobožno i molitveno pratili liturgiji, pjevalo na koptskom, grčkom i arapskom te gotovo svi pristupili svetoj pričesti. Hrvatska radio-televizija i Hrvatski radio napravili su ovom prigodom i poseban prilog o koptskoj zajednici u Zagrebu koja iz dana u dan raste. U razgovorima za medije koptski svećenik o. Tadros Riad je govorio o važnosti da se Kopti očuvaju u svojoj kršćanskoj vjeri i vlastitom identitetu te da ih redovito potiče da budu dobri građani i prvenstveno svjedoci Isusa Krista. Drugi su koptski govornici za medije govorili o svom životu u Hrvatskoj, koji im nije uvijek jednostavan zbog nepoznavanja jezika, hladnoće na koju nisu navikli i nedostatka njihovih obitelji. Istakli su kako među njima ima i visoko školovanih, ali zbog nepoznavanja jezika ne mogu raditi u svojoj struci. Caritas Križevačke eparhije zajedno s drugim dobrotovornim i državnim ustanovama zauzima se da se koptskim kršćanima u Zagrebu omogući pohađanje tečaja hrvatskoga jezika kako bi im se olakšao život i rad u Hrvatskoj. U svojim su izjavama zahvalili Grkokatoličkoj Crkvi na gostoprimstvu i istakli kako se raduju svakoj liturgiji koja ih okuplja jer se kao kršćani ipak osjećaju ne neki način integrirani i prihvaćeni. Sljedeća koptska liturgija služit će se u nedjelju, 24. ožujka, u 8 sati, u grkokatoličkoj konkatedrali sv. Ćirila i Metoda na Gornjem Gradu.