U nedjelju, 17. prosinca 2023., koju Grkokatolička Crkva slavi kao prvi predbožićnu nedjelju svetih Praotaca Kristovih i kada Crkva u Hrvatskoj obilježava Nedjelju Caritasa, u grkokatoličkoj konkatedrali sv. Ćirila i Metoda u Zagrebu Božansku liturgiju sv. Ivana Zlatoustog služio je konkatedralni župnik i ravnatelj Caritasa Križevačke eparhije o.
Nenad Krajačić, zajedno s fra Tomislavom Glavnikom, ravnateljem Hrvatskog Caritasa, župnim vikarom o. Miroslavom Barnychkim, o. Olegom Hirnykom i đakonom Livijom Marijanom. Homiliju je održao fra Tomislav Glavnik, a pjevao je Muški sastav Ćirilo-Metodova kora. U homili je fra Tomislav govorio o darivanju kao putu do susreta s Bogom. ''Danas Crkva slavi Nedjelju Caritasa, a to nije ništa drugo nego poziv na vječnu gozbu. Jer onaj tko djelatno ljubi i tko je poslušan ljubavi Božjoj u odnosu na bližnjega, dobiva haljinu ulaska u Kraljevstvo nebesko. Danas smo pozvani okrenuti se jednu drugim i vidjeti čovjeka pored sebe koji trpi, ne samo u financijskom i materijalnom smislu, nego i u duhovnoj bijedi zato što nije poslušao glas Božji. Kao zajednica vjernika odgovorni smo jedni za druge. Zato Gospodin u Evanđelju današnje Nedjelje svetih praotaca poziva i šalje glasnike te kaže: Pozovite sve, čak i silom ako treba dovedite. Sve čini i nastoji kako bi se ljudi spasili. Ali treba reći i ovo: Dok smo pozvani biti glasnici, kako prorok Izaija kaže, svi smo mi siromasi i nalazimo sve u dvostrukoj ulozi. Prvu ulogu prepuštamo Bogu svemogućemu, dok mi trebamo biti u drugom planu. Dok činimo dobro drugima, ova nas Nedjelja Caritasa poziva da ne ističemo sebe i da budemo u drugom planu, da budemo poput svetoga Ivana Krstitelja koji viče kao glas u pustinji: Pripravite put Gospodinu. Dok smo pozvani biti, kako kaže prorok Izaija, blagovjesnici siromasima, trebamo biti u drugom planu i pripremati put Gospodinu, ukazivati na Gospodina. Praoci su pripremali put Gospodinu. Presveta Bogorodica je pripremala put Gospodinu. Sveti Ivan Krstitelj je kao preteča pripremao put Gospodinu. I mi svi u njima tražimo nadahnuće kako pripremiti put Gospodinu. Moramo gledati na siromahe, na patnike, na Isusovu domovinu Svetu zemlju koja sada krvari i potrebna je pomoći i u kojoj stradavaju nevini jer su se politika i interes izdigli iznad spasenja ljudskih duša. I jučer su u Gazi poginule dvije kršćanke u dvorištu Samostana sestara Majke Terezije koji je ostao razoren. I oni su svi poput svetih praotaca u peći kušani, ali ostali vjerni Kristu kojega svojim patnjama navješćuju. Evo nam poruke pred Božić. Iako smo svi kušani u peći svojih grijeha i slabosti, bitno je gledati na spasenje duše znajući da se sami ne spašavamo nego da nas Bog u svom milosrđu spašava'' rekao je fra Tomislav. Na kraju liturgije župnik o. Nenad se zahvalio ravnatelju i Hrvatskom Caritasu na podršci i pomoći koju pružaju Caritasu Križevačke eparhije u poslanju karitativne ljubavi i služenju najpotrebitijima.