U subotu, 9. prosinca 2023., u Korenici, u rimokatoličkoj župnoj crkvi sv. Jurja mučenika, vladika križevački Milan Stipić služio je svetu liturgiju za tamošnje Ukrajince koji su uslijed ratnih događanja u njihovoj domovini našli

utočište u koreničkom kraju. S vladikom Milanom služio je dušobrižnik za izbjegle Ukrajince u Korenici o. Oleg Hirnyk, a posluživali bogoslovi Grkokatoličkog sjemeništa u Zagrebu. Vladika Milan je u homiliji potakao sve nazočne, osobito djecu, da se ugledaju u dobrotoljublje svetoga Nikole, biskupa i čudotvorca, koji nas i dan danas, nakon tolikih stoljeća potiče da jedne druge ljubimo, pa i u znak toga darujemo. On je bio oličenje kršćanske dobrote i živuća slika Isusa Krista, dobroga pastira, u svom vremenu, a to smo i mi danas pozvani biti u našem svijetu koji je potreban upravo ljubavi i dobrote. Poslije svete liturgije ukrajinska djeca izvela su prigodni program u čast sv. Nikole, a na kraju su im podijeljeni ''darovi sv. Nikole'' koje je priskrbio Caritas Križevačke eparhije.