U nedjelju, 19. studenoga 2023., grkokatolička župa u Ljubljani proslavila je svoj naslovni blagdan sv. Mihaela Arkanđela. Arhijerejsku liturgiju u crkvi sv. Jerneja, gdje se zajednica okuplja na bogoslužje, služio je vladika križevački Milan Stipić, u zajedništvu sa svećenicima:

o. Mihajlom Hardijem, župnikom ljubljanske župe, o. Ivanom Skalivskyim, župnikom Metlike i vikarom za pastoral izbjeglih Ukrajinaca u Sloveniji, o. Miroslavom Barnyckom i o. Jankom Potisekom, a posluživao je franjevac Jan Bogataj. Liturgiju je pjevao Slovenski ekumenski muški zbor. U homiliji je vladika Stipić govorio o potrebi da svaki kršćanin treba prihvatiti Isusovo evanđelje i živjeti ga kao svoj osobni životni program. Na taj način ne samo da u svojoj nutrini gradimo Kraljevstvo nebesko, već ga gradimo i u svojo okolini zajedno s drugim kršćanima i tako se Isusovo kraljevstvo ljubavi, pravde i mira širi i raste u ovom svijetu. Upravo strahote rata koje gledamo svakoga dana pokazuju kolika je potreba za širenjem Isusova kraljevstva i u ljudima i među narodima. Ratove i tragedije izazivaju oni koji su prazni upravo od Isusove ljubavi i evanđelja, pa i nesvjesno rade u korist đavla koji je mrzitelj čovjeka i čovječanstva i protiv kojega se u Božje ime borio arkanđeo Mihael. I nama je on podrška u izgradnji Kraljevstva Božjega na zemlji i u duši - rekao je vladika Milan. Na liturgiji se molilo i za mir u Ukrajini kao i u Svetoj zemlji. Izbjeglicama iz Ukrajine vladika Milan je poručio da uvijek najprije traže utjehu i snagu od svoje vjere, od Krista Čovjekoljupca, koji s njima zajedno nosi izbjeglički križ. Na liturgiji su sudjelovali i predstavnici ukrajinskog konzulata u Republici Sloveniji.