Blagoslovom križevačkoga vladike Milana Stipića i novčanom potporom Ordinarijata Križevačke eparhije te župljana grkokatoličke župe Rođenja Presvete Bogorodice u Kaniži, u župnoj crkvi je postavljen novi ikonostas. Ikonostas – oltarna pregrada s ikonama u crkvama

bizantskog katoličkog obreda – izrađen je i dovezen iz Ukrajine, iz pokrajine Volyna, a postavili su ga majstori Valentyn Tomek i Dario Farena. Majstor Tomek radio je i na obnovi poda u sakristiji gdje su postavljene nove pločice. Prije postavljanja ikonostasa, domaći majstor i župljanin Slaven Yurkiv iz Kaniže, obnovio je sveti prijestol (oltar), proskomidikon (stolić za pripravu svetih darova) i tetrapodion (stolić u lađi crkve za ikonu). Na ikonostasu su sveta vrata s ikonografskim prikazom Blagovijesti presvetoj Bogorodici, đakonska vrata, zatim ikone Krista Svevladara, presvete Bogorodice Marije, sv. Nikole, biskupa i sv. Ivana Krstitelja. Župnik o. Andrij Lučin nadgledao je radove. Blagoslov novog ikonostasa bit će u nedjelju, 26. studenoga 2023., na arhijerejskoj liturgiji koju će služiti vladika Stipić i koju će prenositi Hrvatska radiotelevizija. Tom liturgijom svečano će se proslaviti i 400. obljetnica mučeništva sv. Jozafata, nadbiskupa Polockog u Križevačkoj eparhiji i njezinu Slavonsko-srijemskom vikarijatu.