Grad Križevci uključio se u projekt podrške ukrajinskim gradovima s ciljem jačanja njihovih kapaciteta za obnovu, provođenje zahtjevnih infrastrukturnih projekata, iskorištavanje EU sredstava i drugih aktivnost, pri čemu je u logističku pomoć uključena i Križevačka eparhija.  Radi se o projektu pod nazivom "Projekt Bridges of Cooperation" - koji se provodi u okviru inicijative "Bridges of Trust" u sklopu U-LEAD

with Europe s ciljem poticanja međusobne razmjene i partnerstva lokalnih vlasti iz država članica Europske unije i njihovih kolega iz Ukrajine. U tom kontekstu, od 13. do 17. studenoga 2023. u Križevcima boravi delegacija grada Zmiyiva iz Ukrajine, i to prva zamjenica gradonačelnika Tetiana Timofieieva i zamjenica gradonačelnika Aliona Kotliar iz Odjela za gospodarski razvoj i investicije. Na susretu je sudjelovala i Lucija Jusup, predsjednika Hrvatske udruge gradova. Delegacija je pohodila grkokatoličku katedralu i biskupski dvor s muzejem i knjižnicom gdje ih je primio generalni vikar – protosinđel Križevačke eparhije o. Vladimir Simunović zajedno sa svećenikom o. Miroslavom Barnicykim. Na susretu je delegacija upoznata s aktivnostima Križevačke eparhije i osobito njezina Caritasa u pomaganju Ukrajine i ukrajinskih građana koji su zbog ratdnih stradanja našli utočište na području Hrvatske. Brojni se izbjegli Ukrajinci okupljaju u grkokatoličkim crkvama Križevačke eparhije koja je organizirala na više i posebnu pastoralnu i karitativnu skrb za njih. U tome je osobito važna suradnja više ustanova kao što su Grad Križevci i Hrvatski Caritas. U sklopu ovoga posjeta, Grad Križevci će pripremiti  program koji će obuhvatiti različita područja djelovanja i suradnje s ukrajiskim gradovima kao što su projekti povlačenja sredstava iz EU fondova, energetske tranzicije i solarna energija, a jedna od tema bi uključivala i socijalne usluge u Križevcima. Delegacija će o svim tim projektima ovih dana razgovarati s gradonačelnikom Križevaca Marijom Rainom i drugim dužnosnicima.