Križevački vladika, biskup Milan Stipić, u zajedništvu s o. Milom Vranešićem,župnikom te grkokatoličkim i rimokatoličkim svećenicima,  u nedjelju, 15. listopada 2023., svetom liturgijom u župnoj crkvi Muka presvete

Bogorodice u Samoboru, proslavio je nebeskog zaštitnika grkokatoličkog pastoralnog centra praoca naše vjere Abrahama. Na liturgiji su sudjelovali i bogoslovi Grkokatoličkog sjemeništa, na čelu s povjerenikom za sjemenište o. Danielom Vranešićem, a pjevao je zbor Presvete Bogorodice iz Samobora. Vladika Stipić u propovijedi je potaknuo vjerničko mnoštvo da i nakon četiri tisuće godina u životu hodamo s Abrahamovskom vjerom i puninom nade. Posebno je naglasio da u evanđeoskoj slici o ubogom Lazaru i bezdušnom bogatašu odaberemo skromnost i vječnu sigurnost u krilu Abrahamovu. Nakon liturgijskog slavlja KUD Marko Vukasović proštenjarsko ozračje uzveličao je prigodnim koncertom duhovnih pjesama (slike: Ivana Vranešić)