U utorak, 17. listopada 2023., kada katolička Crkva bizantskog obreda slavi svetoga proroka Hošeu i sv. mučenika i biskupa Andriju Kretskoga, vladika križevački služio je Božansku liturgiju sv. Ivana Zlatoustoga u crkvi Svetoga Duha u Celju, gdje su se okupili Ukrajinci koji su kao izbjeglice našli privremeno utočište u Celju i okolnim mjestima. Tom liturgijom je ujedno i proslavio treću obljetnicu svoga biskupskoga ređenja. S vladikom Stipićem služili su o. Ivan Skalivskyi, župnik Metlike i Radatovića te biskupski vikar za izbjeglice iz Ukrajine na području Slovenije i velečasni Igor Jereb, vikar za pastoral policije u Sloveniji. Ukrajinska zajednica se povremeno okuplja na grkokatoličku liturgiju u Celju, a povod ovom okupljanju bio je podjela pomoći slovenskog Caritasa namijenjene izbjeglicama iz Ukrajine. U homiliji je vladika Milan govorio o Božjoj pedagogiji koja se osobito može vidjeti u starozavjetnom događaju hoda izabranog naroda kroz egipatsku pustinju gdje Bog odgaja vjernike kroz teškoće života. ''Bog nas vodi kroz pustinje i poteškoće života, i na osobnoj i na zajedničkoj razini, uvijek zato da nas približi k sebi, da nas nauči ljubiti, žrtvovati se i praštati. Bez ljubavi, požrtvovnosti i praštanja se ne može biti ni istinski vjernik ni kršćanin. Čovjek to najbolje uči kad prolazi kroz životne drame i traume, kada je dotaknut na svojoj egzistencijalnoj razini. Bog kao dobar otac čovjeka odgaja za više i veće dobro i zato vjernik ne smije i ne može klonuti u teškim situacijama, već uvijek gledati na krajnji cilj, gledati u nebo, tražiti i slijediti Božju volju u svom životu, a ona je uvijek čovjekoljubna, dobra i sveta'' rekao je vladika Stipić. Biskup Milan je također rekao da se Križevačka eparhija istinski nastoji brinuti o izbjeglicama iz Ukrajine jer poznaje i osjeća njihovu muku te da će to nastaviti činiti dokle god bude potrebe. Nazočni svećenici i vjernici čestitali su vladiki Stipiću treću obljetnicu biskupskoga ređenja i tom prigodom ga darovali.