U četvrtak, 14. rujna 2023., svečanom arhijerejskom liturgijom u Samostanu sestara bazilijanki u Križevcima proslavljena je svetkovina Uzvišenja časnoga i svetoga Križa - naslovni vlagdan samostanske kapele. Uz vladiku križevačkoga Milana Stipića, koji je predstavio Božansku liturgiji, u slavlju su sudjelovali brojni svećenici Križevačke eparhije, đakon, bogoslovi koji su posluživali, časne sestre te njihovi gosti. Vladika Stipić se u svojoj homiliji osvrnuo na činjenicu kako je križ bio čudesno otkriven zahvaljujući carici Jeleni. "Čudesno je kako se otkrilo i koji je pravi križ polaganjem na bolesnog mladića koji je kad ga je pravi križ Kristov dotaknuo ozdravio", rekao je biskup Stipić. Drugi događaj koji je spomenuo je kada je car Heraklo vratio križ u Jeruzalem te kako čudesno nije mogao ući u grad dok se nije ponizio te je onda mogao s Križem nastaviti put. Biskup Stipić rekao je kako u današnjem dobu ljudi bježe od križeva, ne žele ih prihvatiti već ih odbacuju jer nije popularno danas nositi križ, a od života se traži i očekuje lagodnost. Pozvao je sve na prihvaćanje križeva u životu kako ga je i sam Gospod ponio i dao nam primjer koji bi mi kao vjernici i kršćani uvijek trebali slijediti.