Od 30. kolovoza do 2. rujna 2022., svećenici, đakoni i bogoslovi Križevačke eparhije - njih oko četrdesetak - zajedno s vladikom križevačkim mons. Milanom Stipićem okupili su se u biskupskom sjedištu u Križevcima na godišnjim duhovnim vježbama koje ove godine predvodi velečasni Krunoslav Kolar, svećenik Zagrebačke nadbiskupije i župnik na Kajzerici. Tema duhovnih vježbi je Preobraženje, a temelji se na poimanju ikone Krista Pantokratora - izvora i uzora svećeništva. Velečasni Kolar se bavio temom ikone Krista Pantokratora u svom diplomskom radu, a pripremio je i knjigu o toj temi koja će uskoro izaći u tisku. Svećenik u svemu treba biti ikona - slika - Krista, što se treba odražavati u svemu njegovu životu, u njegovoj obitelji, u njegovoj svećeničkoj službi u Crkvi, u njegovu duhovnom i sakramentalno-molitvenom životu kao i u njegovu zauzimanju i radu u pastoralnim zadacima - mislena je nit koja sabire ovu bogatu temu. O toj temi slušalo se i promišljalo na više predavanja koja su bila ispresijecana i prožeta molitvom Časoslova i svetom Liturgijom u Katedrali Presvete Trojice u Križevcima. Tijekom duhovnih vježbi svećenici su svagdano sudjelovali na svečanim službama u katedrali, gdje su služili i spomen molitvu - panahidu - za pokojne biskupe, svećenike, đakone, bogoslove, svećeničke supruge i vjernike Križevačke eparhije. Duhovne vježbe se poklapaju s početkom crkvene godine u bizantskom obredu - Načalo Indikta - koje pada 1. rujna što predstavlja prikladan početak  nove pastoralne godine. Vladika Milan Stipić pozvao je kler na ozbiljnu  sabranost, molitvu i promišljanje svetoga poziva tijekom ovih dana zajedničkog duhovnog druženja. U četvrtak,  1. rujna, u 18 sati služit će se svečana blagdanska liturgija u katedrali na kojoj će propovijedati apostolski nuncij u Republici Hrvatskoj nadbiskup Giorgio Lingua i na kojoj će vladika Stipić zarediti za svećenika đakona Ivana Karlića te blagosloviti djecu na početku nove školske godine.