U subotu i nedjelju, 3. i 4. travnja, Križevci su bili domaćini seminara za dirigente i pjevače amaterskih pjevačkih zborova. Organizator seminara bio je Hrvatski sabor kulture, a suorganizator Hrvatsko pjevačko društvo "Kalnik" iz Križevaca.
Šest dirigenata i pjevača iz Zadra, Drniša i Križevaca, zajedno sa petnaestak članova zbora "Kalnik" vježbali su tehnike dirigiranja, disanja, pjevanja i ostalih važnih radnji vezanih uz zborsko pjevanje.
Prvoga dana seminara polaznici su zajedno sa stručnom suradnicom za glazbenu kulturu HSK Valentinom Badanjak Pintarić, voditeljem seminara maestrom Robertom Homenom i domaćinom maestrom Ozrenom Bogdanovićem po razgledu grada posjetili katedralu Presvete Trojice i biskupski dvor gdje ih je ugostio biskup Milan Stipić i proveo ih katedralom upoznavši ih sa povijesti eparhije.