U četvrtak, 31. ožujka, krenula je prema Ukrajini vrijedna pošiljka pomoći namijenjena grkokatoličkom samostanu otaca Bazilijanaca u Lavovu, u čijem samostanu se nalazi veliki broj izbjeglica iz istočnog i ratom poharanog dijela Ukrajine. U prikupljanju pomoći, kojom je rukovodio ravnatelj Caritasa Križevačke eparhije o. Nenad Krajačić, župnik Pribića, Mrzlog Polja i Pećnoga, sudjelovala je Udruga 'Dobro dobrim' iz Velike Gorice koja je omogućila da se prikupi mnogo toga što je potrebno osobito za majke i djecu koja se u velikom broju nalaze u samostanu, a koja prelazi 100 tisuća kuna vrijednosti. U sortiranju, pakiranju i ukrcaju u kombi sudjelovali su dragovoljci iz

raznih župa a među njima i tri Ukrajinke koje su i same izbjeglice u Hrvatskoj. Ovo je tek prva od pošiljki koje se i idućeg tjedna pripremaju kao pomoć redovnicima bazilijancima u Lavovu koji zbrinjavaju brojne izbjeglice i koji su se obratili Križevačkoj eparhiji i drugim europskim grkokatoličkim Crkvama za pomoć. Troškove prijevoza pokrio je Caritas Križevačke eparhije.