U ponedjeljak, 28. ožujka, na poziv Družbe sestara kćeri Marije Pomoćniće - Zajednice "Sveti Josip", gdje se okupljaju mladi iz župe Svete Mati slobode na zagrebačkom Jarunu ali i drugih župa. Biskup Stipić je održao s mladima tribinu o molitvi za mir, kršćanskom poimanju mira i rata te o vjerskoj strukturi Ukrajine. Mladi su se zanimali za podjelu i odnos Crkava u Ukrajini i o njihovoj povijesti, kao i o sličnostima između hrvatskog i ukrajinskog naroda, o čemu im je biskup Stipić govorio. Mladima je o stanju u Ukrajini svjedočio i bogoslov Križevačke eparhije Andrij Kuleško, rodom iz Ukrajine. Govoreći o izgradnji mira, vladika Stipić je naglasio kako je to složen proces koji uvijek uključuje i duhovnu dimenziju

čovjeka jer stanje duha upravo stvara mentalitet čovječanstva. Mi kršćani vjerujemo da za mir treba odgajati, u duhu mira treba voditi dijalog i među narodima i među crkvama i među religijama. Kršćanska je perspektiva uvijek teološka i duhovna te uključuje cjelovitoga čovjeka, a čovjekov duh je upravo najbitniji za mir i za odgoj - naglasio je biskup Stipić. Zato se i papa i Crkva zalaže za unaprjeđenje dijaloga na svim razinama, a unutar Crkve se osobito treba zauzimati za mir molitvom i evanđeoskim stilom života u našim malim zajednicama, u župama i obiteljima, jer upravo tu počinje odgoj za mir. Na koncu susreta biskup Stipić je s mladima izmolio dijelove Papine molitve za posvetu svijeta, Ukrajine i Rusije Bezgrješnom Srcu Marijinu, što je uz duhovne pjesme bila zajednička večernja molitva. Na koncu je okupljenim mladima podijelio i blagoslov. Među njima bili su bivši učenici salezijanskih sestara, zatim kandidatkinje, predstavnica studentica KDS "Laura" te mladi iz raznih župa.