U subotu, 13. studenoga 2021., hodočasnička skupina grkokatolika Rusina iz Zagreba i okolice, predvođena predstavnikom Rusina grada Zagreba g. Mihajlom Timkom, položila je skupa s predstavnicima Saveza Rusina Republike Hrvatske, kao i s drugim županijskim, gradskim i općinskim predstavnicima Rusina vijenac i upalila svijeće pred spomenikom na Memorijalnom groblju u Vukovaru. Nakon protokolarnog polaganja vijenca, te kratkog prezentiranja memorijalnog kompleksa od službenih predstavnika Memorijalnog centra Vukovar, o. Vladimir Sedlak, grkokatolički župnik Petrovaca, poveo je molitvu za sve poginule, te nevino stradale žrtve iz Domovinskog rata s vukovarskog područja, među kojima su bili i brojni grkokatolici. Nakon posjeta Memorijalnom groblju, hodočasnici su obišli Vukovarski vodotoranj – simbol hrvatske ustrajnosti. Sljedeća hodočasnička postaja bila je grkokatolička župna crkva Krista Kralja. U ime

vukovarskog župnika o. Vladimira Magoča, zagrebačke hodočasnike pozdravio je petrovački župnik o. Vladimir Sedlak. Tumačeći u kontekstu vukovarskih ratnih stradanja povijest grkokatoličke duhovne prisutnosti u Gradu heroju, o. Vladimir kratko se osvrnuo na bitnije crte iz prošlosti vukovarske župe. Pjevajući marijansku hodočasničku pjesmu: „O Marije, Mati Božja prečista“ i zajedničkim slikanjem, ovjekovječen je posjet grkokatoličkoj duhovnoj oazi grada Vukovara. U popodnevnim satima, nakon domjenka, zagrebački hodočasnici prošetali su vukovarskom šetnicom i posjetili muzej Vučedolske kulture.