U subotu 14. studenoga 2020. u grabarskoj župnoj crkvi sv. Ivana Krstitelja služena je sveta liturgija za pokojnog biskupskog vikara i rektora mons. Ivana Pavkovića. Liturgijsko slavlje predvodio je križevački vladika mons. Milan Stipić a suslužili su: biskupski vikar Daniel Vranešić, žumberački dekan o. Nenad Krajačić, katedralni dekan o.Marjan Jeftimov, protojereji o. Milan Vranešić, o. Mihajlo Simunović i o. Željko Pajić, gornjogradski župnik o. Danijel Hranilović, o. Ivan Radeljak te svećenik zagrebačke nadbiskupije vlč. Borna Puškarić. Na liturgiji su sudjelovali i bogoslovi Križevačke eparhije. U prigodnoj propovijedi vladika Milan govorio je o velikom doprinosu pokojnog vikara Pavkovića. “Tijekom svog života kao vikar, rektor i župnik u Zagrebu učinio je mnogo dobra i po tome ga i danas mnogi svećenici i vjernici pamte. Za nas je od posebne važnosti što se bavio prevođenjem i izdavanjem dijela ponajprije liturgijskog i pastoralnog sadržaja. Ta djela za cijelu našu Križevačku eparhiju imaju neprolaznu vrijednost” – kazao je između ostalog vladika. Okupljenim vjernicima na kraju liturgijskog slavlja obratio se grabarski župnik Milan Vranešić koji je prisutnim vjernicima prikazao

životni put pokojnog vikara Pavkovića. Protojerej Vranešić kazao je kako životni put vikara Pavkovića nije bilo lak ali on je unatoč svim teškoćama oko sebe širio pozitivan i optimističan duh što je i nama primjer. Zato je bio omiljen među vjernicima i svećenicima. Prisutnim se zatim obratio u ime obitelji Ivica Pavković nećak pokojnog vikara koji je zahvalio Žumberačkom vikarijatu i Ordinarijatu križevačke eparhije koji su nakon dugih godina ispunili želju pokojnika da bude sahranjen u svojoj rodnoj župi. Nakon svete liturgije zemne ostatke nekadašnjeg rektora iz crkve prema novouređenoj svećeničkoj grobnici ponijeli su eparhijski bogoslovi. Zatim je obavljen i sam obred ukopa zemnih ostataka koji su 26 godina nakon smrti preneseni iz Križevaca u žumberačku župu Grabar (www.zumberacki.vikarijat