Na Nedjelju Krista Kralja prema katoličkom kalendaru istočnog obreda, 25. listopada križevački vladika Milan Stipić prvi je puta kao biskup služio Božansku liturgiju za grkokatolike u crkvi Presvetog Otkupitelja franjevačkog klerikata u Splitu. U prostranoj crkvi za  vrijeme liturgije poštovale su se sve epidemiološke mjere s distancom i maskama. S vladikom su služili o. Zenjo Zastavni, župnik Radatovića i, kako je vladika objavio nakon liturgije, novoustanovljene župe Svetog Spasitelja u Splitu, zatim fra Ivan Ćupić, don  Ante Žderić i drugi rimokatolički svećenici te đakon Livio Marijan, eparhijski kancelar. U homiliji se vladika Stipić osvrnuo na poruku Evanđelja ove za grkokatolike Nedjelje Krista Kralja i poručio okupljenima: “Kraljevstvo o kojem Krist govori započinje već ovdje na zemlji. Naime, kako u pojedinačnom tako i u obiteljskom i društvenom životu, ako živimo vrijednosti Kraljevstva Božjega: dobrotu, pravednost, ljubav, onda to kraljevstvo započinje već ovdje među nama, a dovršit će se i usavršiti u Kraljevstvu Božjemu kada Krist ponovno dođe. Isto tako ako živimo ‘vrijednosti’ Zloga, imat ćemo već ovdje u životu i obitelji i društvu pakao i prije nego dođe Sud Kristov. Zato živimo kraljevski, živimo vrijednosti Kraljevstva Kristova, molitvom, slušanjem Evanđelja, svetim tajnama (sakramentima) i dobrim djelima i imat ćemo već unaprijed predokus Kraljevstva nebeskoga i ono će se u našem životu očitovati” naglasio je vladika Stipić. Na kraju liturgije vladika se zahvalio svima na dobrodošlici, osobito splitskim franjevcima, kao i svima na čestitkama povodom njegovog biskupskog ređenja. U ime Zadrana vladiki Stipiću uručen je i buket cvijeća i dalmatinskog zelenila uz prigodnu čestitku. Vladika Stipić utemeljio je grkokatoličku župu Svetog Spasitelja u Splitu koja će svoj godišnji  blagdan slaviti na svetkovinu Uzašašća Gospodnjega (Spasovo). Na liturgiji su se okupili grkokatolici i rimokatolici, među kojima i oni pridošli iz Zadra odjeveni u narodne nošnje te iz Šibenika.