U nedjelju 25. listopada 2020. vjernici osječke grkokatoličke župe Hrista Carja (Krista Kralja) proslavili su svoj župni i hramski blagdan. Svečanu liturgiju, zajedno sa župnikom o. Ljubomirom Sturkom, predslužio je i propovijedao o. Nikola Stupjak, župnik grkokatoličke župe Rođenja Presvete Bogorodice u Kaniži i dekan slavonski. Propovjednik je istaknuo suprotnosti koje u sebi ujedinjuje blagdan Krista Kralja. ''Vidjevši pred sobom osuđenog i ismijanog Isusa, Pilat ne može shvatiti o kakvom kraljevstvu se ovdje govori. To Kristovo Kraljevstvo, nije kraljevstvo nadmoći već služenja i pomirenja u ljubavi, što zapravo predstavlja svakodnevni izazov za sve nas kršćane'' baglasio je o. Nikola. Pridržavajući se epidemioloških uputa, liturgijskom slavlju bili su nazočni vjernici Ukrajinci, Rusini i Hrvati iz Osijeka i okolice, katolici istočnog i zapadnog obreda, kao i

časne sestre Vasilijanke čija samostanska kapela ujedno služi i kao župna crkva.