Na blagdan Uzvišenja časnoga i životvornoga Križa Gospodnjega, u utorak 14. rujna 2021., u Prešovu, Slovačka, rimski biskup papa Franjo predsjedat će Božanskoj liturgiji sv. Ivana Zlatoustoga, u sklopu svoga apostolskog pohoda Slovačkoj. Liturgiju će zajedno s papom Franjom služiti metropolit Grkokatoličke Crkve u Slovačkoj i nadbiskup Prešova vladika Jan Babjak DI, u zajedništvu s mnogim grkokatoličkim i rimokatoličkim biskupima Slovačke i mnogih drugih zemalja. Na liturgiji po bizantskom obredu će suslužiti i vladika Milan Stipić, biskup križevački, koji će predstavljati Hrvatsku biskupsku konferenciju. Liturgija će se služiti na slovačkom, staroslavenskom, mađarskom i latinskom. Grkokatolička Crkva u Slovačkoj ima status metropolije ''sui iuris'' (vlastitoga prava), s tri biskupije - Prešov, Bratislavu i Košice s oko 350,000 vjernika koji žive uglavnom u istočnom dijelu Slovačke, a među kojima uz Slovake i Rusine, ima i mađarskih i romskih vjernika. Liturgiju će uživo prenostiti Laudato TV s početkom u 10 sati.