U subotu, 28. kolovoza 2021., vladika križevački Milan Stipić pohodio je istoimenu župu u Devetini, Bosna i Hercegovina, koja prema julijanskom kalendaru toga dana slavi svoj naslovni blagdan. Zajedno sa župnikom o. Andrijem Prihodom, grkokatoličkim vikarom Bosne i Hercegovine o. Miroslavom Krnješinom i drugim svećenicima vikarijata te uz sudjelovanje mnoštva vjernika iz župe i hodočasnika iz drugih grkokatoličkih župa, vladika Stipić služio je arhijerejsku liturgiju u župnoj crkvi te u homiliji protumačio otajstvo svetkovine usnuća i uznesenja presvete Bogorodice na nebo kojega Crkva slavi. Pozvao je sve da se utječu presvetoj Bogorodici kao što se djeca utječu majci u svojim potrebama i nevoljama, da vjerno i s ljubavlju redovito sudjeluju na svetom bogoslužju i primaju svete sakramente po kojima se kršćani pokristovljuju i pobožanstvenjuju na svom putu u nebesku domovinu. Crkva Uznesenja presvete Bogorodice u Devetini je marijansko hodočasničko mjesto za grkokatolike bosansko-hercegovačkog vikarijata Križevačke eparhije u BIH gdje se svake godine o ovom velikom blagdanu presvete Bogorodice okupi mnoštvo hodočasnika. (Foto: Nada Hucman)

FOTO: