Na 5.uskrsnu nedjelju - Nedjelju o Samarijanki - u crkvi sv. Duha Grkokatoličkog pastoralnog centra služena je sveta liturgija. Liturgiju je služio o. Marjan Jeftimov, župnik Jastrebarskog i dušobrižnik za grkokatolike u Zadru zajedno s đakonom Livijom Marijanom. Pridržavajući se propisanih protuepidemiološkoh mjera, liturgiju su prvi puta u cjelosti otpjevali domaći pjevači. Crkva koja je dodijeljena za grkokatoličko bogoslužje u Zadru je u međuvremenu popravljena u suradnji sa Župom sv. Ante, Zadar-Smiljevac, kojoj crkva pripada, te je prikladno uređena za bogoslužje bizantskog obreda. O. Marjan je pohvalio početne pozitivne korake života zajednice, potakao ih na okupljanje, molitvu i kršćanski život ''klanjanja u Duhu i istini'', kako se čitalo u Evanđelju ove nedjelje i na kraju mirstvovao sve nazočne, zadržavši se u druženju s vjernicima nakon službe u crkvenom dvorištu. Najavio je i svečanu liturgiju na svetkovinu Duhova - Pedesetnicu, budući da je crkva posvećena Svetom Duhu.