Križevački vladika Milan Stipić služio je svetu arhijerejsku liturgiju na Tominu nedjelju, 11. travnja 2021., kada župa Uskrsnuća Gospodnjega u Radatovićima slavi tradicionalno godišnje proštenje. Uz vladiku Milana suslužili su brojni svećenici iz okolnih grkokatoličkih župa. Sve prisutne vladika je pozdravio izrekavši pritom prigodnu propovjed u kojoj je prije svega naglasio kako nas trenutna situacija u zemlji i svijetu, kao ni bilo kakve prijetnje, bile one stvarne ili izmišljene, ne smiju odvojiti od naše vjere u Krista uskrsloga. Vladika je podsjetio kako smo svi mi ponekad "nevjerni Tome" koji malakšemo u vjeri ali trebamo jačati naše pouzdanje u Gospoda, jer je od onaj koji vlada nad životom i koji je pobijedio smrt. Poželio je svima obilje Božjega blagoslova, mira i zdravlja uz uskrsni kršćanski pozdrav: Krist uskrsnu! Uistinu uskrsnu!

Foto: