Od 13. do 14. svibnja 2024., u Križevcima, na poziv križevačkog vladike Milana Stipića, održat će se drugi susret grkokatoličkih biskupa baštinika Bečke sinode (održane 1773.) na kojem će se okupiti desetak biskupa iz Ukrajine, Slovačke, Mađarske i Makedonije te vikar za grkokatolike Austrije. Susret je plod zajedničkog dogovora grkokatoličkih biskupa koji su se okupili na proslavi 250. obljetnice održavanja povijesne Bečke sinode 1773. godine, a koja se održala u Beču od 30. svibnja do 1. lipnja 2023. godine, kada je dogovoreno da se biskupi jednom godišnje sastaju na zajedničkom susretu u kojem će se razgovarati o relevantnim pastoralnim temama grkokatoličkih Crkava srednje i istočne Europe. Susret će započeti Večernjom u grkokatoličkoj katedrali Presvete Trojice u Križevcima  u ponedjeljak, 13. svibnja u 18 sati i potom se nastaviti susretom nazočnih biskupa. U utorak, 14. svibnja, u 10 sati služit će se arhijerejska liturgija u katedrali i potom će uslijediti predavanja na teme identiteta grkokatoličkih svećenika i obitelji u Europi u 21. stoljeću te o pastoralu mladih što će se održati u dvorani Mariapoli Faro pored katedrale. Među govornicima su metropolit Mađarske grkokatoličke Crkve i nadbiskup Hajdudoroga-Debrecena vladika Filip Kocsis i prof. dr. Ružica Razum sa katoličkog bogoslovnog fakulteta, a sudjelovati mogu svi zainteresirani svećenici i vjernici.