VIDEO PRIJENOS HIROTONIJE: https://www.youtube.com/watch?v=eFZZGPjnFAI 
 
U subotu, 27. siječnja 2024., vladika križevački Milan Stipić, zajedno s o. Vladimirom Simunovićem, generalnim vikarom, o. Mladenom Mikulićem, kancelarom, drugim svećenicima i bogoslovima Križevačke eparhije sudjelovao je na biskupskom posvećenju novoga grkokatoličkog nadbiskupa Prešova i metropolita Slovačke grkokatoličke Crkve Jone Maksima. Slavlje je održano u grkokatoličkoj katedrali sv. Ivana Krstitelja u Prešovu uz sudjelovanje brojnih grkokatoličkih i rimokatoličkih biskupa, svećenika, monaha i brojnog puka. Vladika i metropolit Jona je dosad bio igumen (nadstojnik) Lavre (samostana) otaca studija u Unjivu blizu Lavova u Ukrajini, a inače je Slovak i nekoć je bio župnikom u Prešovu. Glavni zareditelj bio je nadbiskup Ciril Vasyl, grkokatolički biskup Košica. U prigodi ovog slavlja, vladika Milan i bogoslovi Grkokatoličkog sjemeniša iz Zagreba pogodili su grkokatoličku bogosloviju u Prešovu i susreli se s tamošnjim bogoslovima i njihovim poglavarima.