U Grkokatoličkoj katedrali Presvete Trojice u Križevcima svečano je proslavljena svetkovina Rođenja Gospoda našega Isusa Krista po tijelu - Božić gdje je svečana bogoslužja služio vladika križevački Milan Stipić. Na Badnju

večer vladika Stipić predvodio je Božićno bdijenje koje se sastoji od Velikog povečerja i litije kada se s upaljenim svijećama pjevaju stihovi u čast rođenja Kristova te blagoslivlja kruh, vino i plodovi zemlje te pjevaju tradicionalne božićne pjesme. Na samu svetkovinu Božića vladika Milan služio je svečanu arhijerejsku liturgiju sv. Bazilija Velikoga zajedno sa svećenicima, đakonima i bogoslovima uz pjevanje Zbora katedrale i sudjelovanje brojnih vjernika, među kojima je bio i velik broj izbjeglica Ukrajinaca koji od ove godine slave Božić po gregorijanskom kalendaru. U homiliji je vladika Stipić između ostaloga rekao: ''Zvijezda na nebu, špilja u Betlehemu kao i dolazak anđela i mudraca podsjećaju nas na otajstvenu dimenziju Kristova utjelovljenja. S Isusovim rođenjem svijet se potpuno promijenio, jer Krist je došao na uzdignuće, ali i na propast mnogima. Bog u kojega vjerujemo ima iskustvo čovještva, on je proživio sve  aspekte ljudskosti te nas kao Bog može i suditi, ali i razumjeti i spasiti'' kazao je biskup Stipić. ''Baš zbog Kristovoga utjelovljenja naša kršćanska vjera je zasnovana na ljubavi, blizini i prijateljstvu između Boga i čovjeka. Gdje nema zla i  mržnje, tamo vlada radost, mir, ljubav i zajedništvo u Svetomu Duhu'' naglasio je vladika MIlan, pozvavši vjernike da za božićne blagdane prvenstveno pristupite svetoj ispovijedi i pričesti, da uistinu zadobijete mir i blagoslov Novorođenoga Boga. Pozivam vas na molitvu za mir u svijetu i za sve koji trpe, osobito za našu braću i sestre u Ukrajini i u Svetoj zemlji gdje mnogi nedužni civili svakodnevno gube svoje živote. Obitelj kao izvor i temelj novoga života proživljava veliku krizu u europskom društvu i stoga vas potičem da se tijekom iduće godine osobito molimo za obnovu i rast kršćanskih obitelji. Osvrnuo se osobito na život mnogih današnjih kršćana koji ne žive svoju krsnu vjeru: ''U našoj sredini žive mnogi ljudi koji misle da znaju što je kršćanstvo, ali ga zapravo ne poznaju. Mnogi krštenici žive kao da Krist ne postoji, ponavljaju se geste i znakovi vjere, ali s njima ne ide u korak stvarno prihvaćanje sadržaja vjere i vjerno prianjanje uz Isusovu osobu. Nameće nam se stoga i  potreba za novim navještajem vjere, za što smo svi odgovorni. Zbog svega toga danas smo itekako potrebni pravih i autentičnih kršćana koji radosno žive i iskreno svjedoče Isusovu Radosnu vijest'' zaključio je križevački vladika, nazvavši svima sretan Božić tradicionalnim pozdravom: ''Krist se rodio! Slavimo ga!''