Na blagdan sv. Nikole, biskupa Mire Licijske i čudotvorca, zaštitnika djece i pomoraca, 6. prosinca 2023., vladike križevački Milan Stipić služio je svečani liturgiju u Grkokatoličkoj konkatedrali sv. Ćirila i Metoda u Zagrebu. S vladikom Milanom suslužili su o. Nenad Krajačić, župnik Zagreba te župni vikari o. Gorazd Bastašić i o. Miroslav Barnycko, a posluživali bogoslovi Grkokatoličkog sjemeništa. Na liturgiji se okupilo mnoštvo djece iz zagrebačke župe sv. Ćirila i Metoda kao i djece ukrajinskih izbjeglica iz Zagreba. Vladika Milan je u homiliji ocrtao lik sv. Nikole, istaknuvši njegovu dobrotu po kojoj je bio izvanredni Kristov svjedok u vremenu u kojem je živio i koji je po dobroti ostao u Crkvi do danas poznat i obljubljen svetac. ''Darivanje je znak ljubavi, a naš Bog je ljubav koji nas uvijek potiče da budemo u svijetu njegov znak ljubavi i dobrote, poput svetoga biskupa Nikole'' poručio je djeci biskup Stipić. Poslije liturgije izveden je kratki dječji program na kojem se pojavio i lik sv. Nikole koji je razveselio brojne mališane darovima za koje se pobrinuo Caritas Križevačke eparhije.