Od 29. kolovoza do 1. rujna 2023., u grkokatoličkoj katedrali Presvete Trojice u Križevcima, održane su godišnje duhovne za svećenike, đakone i bogoslove Križevačke eparhije. Duhovne vježbe, na kojima je sudjelovao i vladika Milan Stipić, vodio je fra Josip Ivkić OFM, koji je kroz razmatranja nad izabranim svetopisamskim tekstovima tijekom osam nagovora tumačio i osvjetljavao bitne značajke svećenickog poziva i poslanja. Tijekom duhovnih vježbi svagdano se u katedrali služilo Božansku liturgiju i časove, uz prigodu za osobne susrete s voditeljem i pojedinačne ispovijedi. Održan je i molitveni spomen (Panihida) za sve pokojne marčanske i križevačke biskupe, svećenike, đakone, bogoslove, monahe i monahinje te svećeničke obitelji. Na svršetku je održano zahvalno bogoslužje - Blagodarenje. Budući da Križevačka eparhija obuhvaća područje Hrvatske, Slovenije i Bosne i Hercegovine, duhovne vježbe bile su ujedno i prigoda za susrete i druženje svećenika koji tijekom pastoralne godine rijetko imaju prigodu biti skupa. Zaključujući duhovne vježbe, vladika Milan se zahvalio fra Josipu na vrlo dubokim i snažnim porukama, a svećenicima, đakonima i bogoslovima poželio uspješnu i plodonosnu pastoralnu i akademsku godinu.