U četvrtak, 24. kolovoza 2023., u palači Dikasterija za Istočne Crkve u Rimu, vladika križevački Milan Stipić se susreo s novim prefektom dikasterija nadbiskupom Claudijom Gugerottijem. Razgovarali su o pastoralnom radu i duhovnom životu Križevačke eparhije, kao i o pripremama za proslavu velikog jubileja 250. obljetnice uspostave

Križevačke eparhije koji će se obilježiti 2027. godine i na koju je biskup Milan pozvao prefekta. Biskup Milan je predložio da se redoviti susret istočnih katoličkih biskupa Europe te jubilejske godine održi u Križevcima, što je on i prihvatio. Vladika Milan upoznao je nadbiskupa i prefekta Gugerottija s trenutnim pastoralnim izazovima u svojoj eparhiji, koja obuhvaća područje triju država (Hrvatske, Slovenije i BIH), s posebnim osvrtom na pastoralni rad s izbjeglicama iz Ukrajine u Hrvatskoj i Sloveniji na što je prefekt dao određene smjernice za daljnje djelovanje.