U srijedu, 2. kolovoza 2023., grkokatolici Dalmacije tradicionalno su hodočastili na Visovac, gdje se svečano slavi blagdan Gospe od anđela. U tamošnjoj franjevačkoj crkvi arhijerejsku liturgiju je služio vladika križevački Milan Stipić, zajedno s o. Janom Jakubovim, župnikom Kričaka, Zadra i Vrlike, o. Zenjom Zastavnim, župnikom Splita, fra Ivanom Čupiće, župnikom Gradca i đakonom Antonijom Pajićem. Vjernici su pridošli iz raznih krajeva Dalmacije, a sudjelovalo je i petnaest ukrajinskih vojnika ranjenika koji se nalaze na oporavku u Veteranskom domu u Sinju. U homiliji je vladika Stipić govorio o slobodi kojom Bog čovjeka daruje kod samog stvaranja, stvarajući ga na svoju vlastitu sliku. Čovjek je samim stvaranjem bogolik i time suodgovoran za život, svijet, obitelj i  domovinu i zapravo sve što mu Bog daruje za život. U tome leži važnost i vrijednost i ljudskog dostojanstva, ali i morala na kojega je čovjek pozvan da bi svoju misiju bogolikosti izvršio. Kao biće ranjene naravi uslijed grijeha, čovjek s ne malo poteškoća i muka vrši svoju zadaću i uvijek mu je potrebna Božja milost i snaga.  I sveti Franjo Asiški je se u svojoj slobodi odlučio napustiti bogatstvo i komoditet svoga zemaljskoga oca da bi postao vjesnik Velikoga Kralja te je poslan na raskrižja života kako bi skupljao goste za eshatološku gozbu u Kraljevstvu nebeskom - kako o njemu pjeva jedna pjesma - i toga se događaja upravo na današnji blagdan spominjemo - rekao je biskup Milan, pozivajući sve da se u svom vjerničkom hodu kroz život pouzdavaju u zagovor presvete Bogorodice, poput svetog Franje, i zaštitu nebeskih anđela.