U nedjelju, 2. srpnja 2023., u župama Sošice i Mrzlo Polje, svečano je proslavljeno Petrovsko proštenje, naslovni blagdan obiju župa koji se inače slavi 29. lipnja. U Sošicama je liturgiju služio vladika u miru Nikola Kekić, uz susluženje o. Zorana Vladušića, župnika Sošica i Kašta i o. Mladena Mikulića, eparhijskog kancelara. U Mrzlom

Polju je služio i propovijedao o. Vladimir Simunović, generalni vikar Križevačke eparhije, uz susluženje o. Nenada Krajačića, župnika Mrzlog Polja, Pećnog i Pribića i ravnatelj eparhijskog Caritasa, zatim o. Mile Vranešića, župnika Samobora i Stojdrage te đakona Livija Marijana. Liturgiju u Mrzlom Polju prenosila je na svom prvom programu Hrvatska televzija. Na objema slavljima okupio se lijepi broj vjernika, neki odjeveni i u tradicionalne nošnje, a poslije službi upriličeno je i tradicionalno druženje oko zajedničkog stola.