GORNJI ANDRIJEVCI (IKA) 15.08.2022. / 21:51

Kao svoj crkveni god, svetkovinu Marijina Uznesenja na Nebo u ponedjeljak 15. kolovoza proslavili su župljani grkokatoličke župe Uspenja Presvete Bogorodice u Gornjim Andrijevcima kod Slavonskog Broda. Svečanu liturgiju svetog Ivana Zlatoustog u župnoj crkvi predvodio je o. Miroslav Krnješin, župnik iz Banje Luke i biskupski vikar za grkokatolike u Bosni i Hercegovini, a suslavili su o. Nikola Stupjak, župnik grkokatoličke župe svete Ane u Lipovljanima, te o. Aleksandar Hmilj, gornjoandrijevački i župnik župe Uzvišenja sv. Križa u Slavonskom Brodu.

O. Miroslav vjernike je potaknuo na promišljanje o Isusovim riječima dok je boravio u kući Marte i Marije: ‘Marta! Brineš se i uznemiruješ za mnogo, a jedno je potrebno…’. „Sjednite i slušajte Gospoda što Vam ima za reći. Baš kao što je slušala i u srcu prihvaćala Božju Riječ i presveta Djevica Marija“, poručio je uz ostalo o. Krnješin. Nakon liturgije, druženje vjernika nastavljeno je za zajedničkim stolom u Društvenom domu.