U nedjelju, 3. srpnja 2022., proslavljen je naslovni blagdan sv. Petra i Pavla u istoimenoj župi u Mrzlom Polju Žumberačkom. Tradicija je u mnogim grkokatoličkim župama proslaviti naslovni blagdan župne crkve u nedjelju poslije samog blagdana. Svečanu liturgiju služio je vladika križevački Milan Stipić, uz susluženje mrzlopoljskog i pribićkog župnika te ravnatelja eparhijskog Caritasa o. Nenada Krajačića, eparhijskog ekonoma o. Danijela Hranilovića, župnika Stojdrage, Samobora i Grabra o. Milana Vranešića, monaha pavlina o. Euzebija Kneževića iz Pećnoga te jerođakona Ivana Karlića. Pjevanje je predvodio đakon Livio Marijan sa skupinom pjevačica ''Kantalice sv. Cecilije'' iz Zadra. Na sv. liturgiji dvije su mlade djevojke primile sakrament svetog miropomazanja (potvrde). U homiliji je vladika Stipić pozvao vjernike da nasljeduju svoje zaštitnike svete prvoapostole Petra i Pavla, koji su bili prilično različiti ljudi, i karakterno i po

zanimanju i po obrazovanju, čak i po ideološkoj pozadini, ali su se dali zahvatiti Kristovom ljubavlju. ''Bog je na sasvim različiti način intervenirao u njihove živote. Zasigurno Bog djeluje i zahvaća na različite načine u život svakoga kršćanina, pa i čovjeka. Bog ljubi svoju djecu i on sve čini da im se objavi, da im se otkrije, da ih zahvati i spasi. To je izraz njegove očinske ljubavi. A mi smo pozvani s ljubavlju i povjerenjem odgovoriti na taj očinski poziv jer Bog nam sigurno hoće dobro i on najbolje pozna našu narav, našu povijest, naše biće. Imati povjerenja u Gospoda znači biti vjerovati i prihvaćati da smo Božja djeca i da imamo Oca koji nas neizmjerno ljubi i koji će nas voditi tamo gdje je za nas najbolje i najkorisnije. Biti svet znači ostvariti se u Bogu, a to je vrhunski i prvotni poziv čovjekov. Petar i Pavao su ga ostvarili, i neka nam njihova vjera i ljubav prema Kristu budu uzor i vodilja u životu'' rekao je biskup Milan. Poslije liturgije mnoštvo je vjernika i hodočasnika ostalo na druženju oko crkve u prelijepom žumberačkom prirodnom okruženju uz pjesmu i veselje.