U petak, 10. lipnja 2022., u Fažani, vicepostulator kauze blaženoga Miroslava Bulešića preč. Ilija Jakovljević, predao je u ime Porečko-pulske biskupije križevačkom vladiki Milanu Stipiću moći blaženog Miroslava Bulešića, istarskog svećenika koji je mučenički ubijen u Lanišću, 24. kolovoza 1947., a proglašen blaženim 28. rujna 2013. S vladikom Stipićem primopredaji su nazočili o. Vladimir Simunović, eparhijski kancelar i o. Marjan Jeftimov, dekan stolnog dekanata i župnik Jatsrebarskog. Moći hrvatskog svećenika mučenika Bulešića bit će ugrađene u oltar povijesne dalmatinske grkokatoličke crkve Pokrova presvete Bogorodice u Kričkama, koja je doživjela tolika stradanja, a sada je obnovljena i njezin će svečani blagoslov i posveta biti u nedjelju, 19. lipnja, uz prijenos na Hrvatskoj radio-televiziji u

10 sati. Jedan dio moći blaženog Bulešića bit će izložene na štovanje u grkokatoličkoj katedrali Presvete Trojice  u Križevcima. Vladika Stipić se zahvalio Porečko-pulskoj biskupiji u ime Križevačke eparhije na ovom velikom daru i izrazio veliku radost što će baš novoobnovljena grkokatolička crkva u Kričkama kod Drniša, koja je i sama mučenička, imati milost čuvati ovu dragocjenu relikviju.